Bu Kadın’ın selüliti yok!Bazen bazı şeyler çok heyecanlandırır beni. Ve beni heyecanlandıran bu şeyi paylaşmak isterim, sabırsızlanırım kabıma sığamam. Bu sabah internetten okuduğum bir yazı da heyecanlandırdı beni. Okuyun bakın siz de benim gibi düşüneceksiniz eminim. Tabii yazıdan sayfamda bahsedebilmek için yazının sahibinden yani Sevgili Yonca Tokbaş'dan ve yazıya eşlik eden o muhteşem çizimin sahibi hepimizin yakından tanıdığı Sevgili Pino'dan (Yonca Hanım vasıtasıyla) izin aldım. Sağolsunlar bahsetmemden mutluluk duyacaklarını ilettiler bana. Basmakalıp yazılardan, aynı konuların hep aynı şekilde yazılmasından sıkılmış birisi olarak sabah sabah yüzümde kocaman bir gülümseme yaratan bu yazı ve yazının ruhunu yansıtan güzel çizimden dolayı emeği geçenlere yani Sevgili Yonca'ya ve Sevgili Pino'ya ellerinize, yüreğinize sağlık diyor ve teşekkür ediyorum. Hadi vaktiniz varsa yazıyı okumaya....:)) Şimdi vaktiniz yoksa da ilk fırsatta okuyun lütfen. Çok güzel çookkk!!!
.
.


Güzel ülkemizde bu güzelliklere yaraşır daha mutlu günlere...

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Elvan,
Sabah geldim işe hemen Böcürük' te dolanayım dedim... Ve o da ne?? Selülitsiz Kadın yine karşımda!

Maşallah hala taş gibi...
Çok duygulandım... Yani hem kendim hem de Pinocum adına...

Bizi paylaşmak istemen, böyle içten övmen ne gurur verici.

Teşekkürler,

Yonca
"sevinçli"
Bocuruk dedi ki…
Yonca,
Ne güzel, sayfamı gezmenden mutluluk duydum:)) Ama bocuruk olacak gerçi birçok kişi aynı hataya düşüyor ama bocuruk un bir hikayesi var:))
Evet selülitsiz kadın hala taş gibi ve hep öyle kalmalı!! Gururlanmak da haklısın. Bence o kadar hoş benzetmelerle dolu anlamlı bir yazı olmuş ki. Pino'nun çizimlerine zaten hep hayrandım, bu çizimine de hayran kaldım.
Hürriyet okurken artık hergün seni ziyaret edeceğim. Hassaslıkla ilgili yazın da çok güzeldi bugün. Tam da benim hislerime tercüman olmuşsun bu konuda. Ben de ileri derecede hassaslardanım ve de çok şikayetçiyim:( Yazındaki tavsiyeleri özellikle de kızlarım için uygulamaya çalışacağım:)
Ben de teşekkür ederim,
Sevgilerimle...
Bir Derin Masalı dedi ki…
Sevgili Bocuruk paylaştığın için çok teşekkürler...Harikulade olmuş gerçekten de. Tüm emeği geçenleri alkışlıyorum senin vasıtanla...
Safran dedi ki…
Elvancığım seni de telaşlandırdım biliyorum, çok şükür artık sağlığım şu ezici yoğunluktaki işlerle uğraşmama izin verecek kadar iyi... Toplantı arasında sana hemen bir mesaj atmak için uğradım arkadaşım, öpüyorum, sevgiler...
Bocuruk dedi ki…
Safrancım,
Ne kadar rahatladım bilemezsin. Sağlığının iyi olduğuna çok sevindim. Aman aman sağlığımız yerinde olsun da çalışalım. Sana işlerinde kolay gelsin canım. Ben de seni öpüyorum.
Sevgilerimle...
Bocuruk dedi ki…
Ahhh Handecim, nasıl atladım ben seni. Özür tatlım... Beğenmene sevindim. Teşekkürler:))
Sevgilerimle...
Adsız dedi ki…
NE ABD NE AB

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE.

''sözümüz namusumuzdur''

İ Ş Ç İ P A R T İ S İ
*Ra dedi ki…
Elvancığım, paylaşımın çok güzel. Resim bakıp da kapatılacak tarzdan değil. Yonca Hanımın anlatımı ile detayları farketmeye başladım. Ne kadar da güzel bir çizim. Pino'nun ellerine sağlık. Sevgili Yonca'nın da kalemine tabii.

Sağlıcakla kalın.
Sevgiler.
okuranne dedi ki…
çok yaratıcı
Cafe Gusto dedi ki…
Elvancım
Bu güzel yazı için önce Yonca hanıma sonra sana teşekkür ederiz.Çok duygulandım ve mutlu oldum:Elinize yüreğinize sağlık.
sevgiyle kal güzel Ülkem.
BALDAN TATLI dedi ki…
Paylaştığın ve bu yazıyı haber vermekle ne iyi ettin. Gerçekten Canım Türkiyem aynı bahsettiği gibi doğugan bir kadın gibi. Ne kadarda benziyor böyle. Teşekürler sana. Sevgiyle kal.
renkler dedi ki…
Çok güzel bir benzetme olmuş. Çok beğendim. Ülkemiz gerçekten çok güzel, doğurgan.Ama her kadının yaşadığı gibi hoş olmayan durumlara da maruz kalıyor. Umarım hep güzel kalıp ülkemiz, daha da güzelleşir.
Bocuruk dedi ki…
Rabia'cığım,
Sen de düşüncelerini çok güzel dile getirmişsin. Evet ikisi de sağolsunlar. Sana da yorumun için teşekkürler:)
Sevgilerimle...
Bocuruk dedi ki…
Meral'ciğim,
Çok doğru:))
Sevgilerimle...

Serpil'ciğim,
Beğenilmeyecek gibi değil ama değil mi? Sen de sağol canım:)
Sevgilerimle...
Bocuruk dedi ki…
Aslı'cığım,
Evet Anadolu aynen doğurgan bir kadın gibi. Sana da teşekkürler :)
Sevgilerimle...

Renklercim,
:)) Ne güzel bir tesbit. Evet her kadın gibi ülkemiz de hoş olmayan şeylerle karşılaşıyor. Ama kadınsız hayat da olmuyor, olamıyor. Sana katılıyorum ülkemiz daha da güzelleşir umarım her konuda!
Sevgilerimle...
Adsız dedi ki…
Sevgili Bocuruğum,
Bu güzel yazı için önce Yonca hanıma sonra sana teşekkür ederim.Pino'nun çizimi ve Yonca Hnımın anlatımiyle ne kadar uyumlu ve anlamlı olmuş.Vatanımız her türlü olumsuzluklarla karşı karşıya gelsede cennet gibi.Birde biz kadınlara gereken hassasiyeti gösterseler..

Sevgilerimle,kocaman öpüyorum canım.Gül
Bocuruk dedi ki…
Canım,
Ben de sana teşekkür ederim:) Evet yazı ve çizim birbirlerini ne kadar da güzel tamamlamışlar. Bizim ülkemiz hakikaten bir cennet. Yurtdışında yaşayanlar bunu bizden daha iyi hissediyorlar sanırım. Kadınlara hassasiyet gösterilmesi biraz da kadınların elinde diye düşünüyorum. Birbirimize verdiğimiz destek çok önemli.
Ben de seni öpüyorum canım:)
Sevgilerimle...
munevver dedi ki…
Elvan, ne kadar güzel bir çizim. Yazı da resim de çok hoşuma gitti.
Ayrıca teşekkür ederim, hemen ziyaretime geldiğin için. Ben de sizleri özlemişim.
Sevgiyle, Nane Limon
Cafe Gusto dedi ki…
Elvanc�m �zbek pilav� yay�nland�...
sevgilerimle
Bocuruk dedi ki…
Münevver'ciğim,
Beğenmene sevindim:) Sayfana neredeyse hergün baktım. Ve de döndüğüne memnun oldum. Güzel tariflerini de seni de özlemiştik. Hoşgeldin:)
Sevgilerimle...

Serpil'ciğim,
Hemen gelip baktım ve de tarifi çok beğendim. Yapacağım en kısa zamanda. Tekrar ellerine sağlık.
Sevgilerimle...
Unknown dedi ki…
sevgili bocuruk, dün yazına yorum yapmıştım.Ama gördüğüm kadarıyla yine teknik arıza azizliğine denk geldim :o) ama az önce teknik bir olay daha oldu. Daha ben yazıyı yazarken sen yorum bırakmışssın. Yazıyı blogu yeni pencerede görüntülerken yorumunu gördüm.:) İyi niyet dileklerin için tşkr ederim.
ayseyaman dedi ki…
Sevgili Bocuruk sayfana kaç kez geldim gittim bilmiyorum.;)
Bu kadını ANAdolu'yu ben de çok seviyorum.
Ne güzel bir yazı, ne güzel bir bakış açısı hayran kaldım hem Yonca hanıma hem çizere hem de esas kadına..:)
paylaşımın için çok teşekkürler.
Sevgilerle
Gizem dedi ki…
Evet bu yazitam zamaninda tam olmasigerektigi sekliyledi. Somut sonuca pek yaramadiysa da soyutlara islendigine eminim.
Bocuruk dedi ki…
Sevgili Duha,
Yorum yönetimini etkinleştirdiğimden beri çok dikkat ediyorum aslında gelen yorumları onaylamak konusunda ama bir hata oldu sanırım. Ben de teşekkür ederim:)
Sevgilerimle...

Ayşe'ciğim,
Sen de o kadar güzel şeyler paylaşıyorsun ki. Benim de bu yazı ve çizim gerçekten çok hoşuma gitti. Anadolu'yu sevmemek imkansız. Teşekkürler:))
Sevgilerimle...

Sevgili Gizem,
Haklısın. O somut sonuç herkes gibi beni de çok şaşırttı. Ama herşeyin hayırlısı olsun.
Sevgilerimle...
Yaren dedi ki…
Cok begendim,cok güzel anlatilmis,emegi gecen herkeze tesekürler.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ELMALI TURTA

CEVİZLİ ÇÖREK ( TOKAT ÇÖREĞİ )

GARANTİLİ SUFLE TARİFİ